Skip to content
28 paź / Wojtek

Bitwa czy duet? – vol.3

To był wyjątkowy odcinek. Głównie w porównaniu z 2 poprzednimi, w których pod pretekstem bitwy wokaliści mogli wykazać się dobrą współpracą w duecie. Nawet jeśli ktoś po dobrym wykonaniu odpadał, to najczęściej gra do jednej bramki się opłaciła – większość z „przegranych” została kupiona przez innych trenerów. To, jak na razie, największy sukces programu, bo pokazano, że w występach zespołowych trzeba zapomnieć o swoim ego.  Co prawda historia muzyki notuje przypadki artystów, którzy mogą dobrze funkcjonować tylko wtedy, gdy są frontem….ale tu chyba nie ma sensu w ogóle w ten wątek wchodzić 😀

W tym odcinku (przypadkowo lub niekoniecznie przypadkowo) umieszczono 3 najgorsze duety całej edycji. Były też 2 bardzo udane i na nich lepiej się skupmy.

Program rozpoczęto udanym występem Marie Napieralskiej i Doroty Theisebach. Wygrana Doroty, mojej faworytki z przesłuchań w ciemno, cieszy. Jej konkurentka, mimo że była gorsza dała radę. To nie wstyd odpaść po tak udanym duecie. Chyba gorzej będą mieli Ci, którym dzięki formule programu udało się przejść dalej – ich udział w następnym etapie będzie prawdopodobnie jaskrawą wtopą. Ale….nie uprzedzajmy faktów 😳

Drugi udany duet:   Agata Michalska i Kamil Franczak,  to najlepszy występ wieczoru. Takich wykonań słucha się z przyjemnością. Szkoda tylko, że na miejscu świetnego Kamila w następnym etapie usłyszymy kilka osób, których nie chciało się będzie słuchać.

To była ostatnia bitwa, warto więc krótko podsumować te 3 odcinki bitewne. W porównaniu z poprzedimi edycjami to był najciekawszy etap programu. Wiele udanych duetów, co pokazuje, że ten program ewoluuje. I pewnie nie o samych uczestników tu chodzi. 😉 Ano właśnie. Jestem mile zaskoczony, że jurorzy wbrew szumnym zapowiedziom, że ten program szuka najlepszego głosu) tak mocno stawiają na interpretację i osobowość. Dlatego ten program zaczyna być coraz bardziej interesujący.

I jeszcze jedna rzecz, a której już kilka razy pisałem. Na 10 udanych, moim zdaniem, duetów jest 5 występów damskich i tylko 1 (słownie: JEDEN) męski. Przypadek? Nie. Chyba nie 👿 Dla mnie najlepszy duet tej edycji to interpretacja dziewczyn z drużyny Marii Sadowskiej. Szkoda, że Basia pożegnała się z programem.

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

*

code