Skip to content
11 sie / admin

BJ The Chicago Kid – „4 AM” [RECENZJA]

Dotychczas DJ TThe Chicago Kid nie rozpieszczał nas swoim solowym materiałem, bo dla 37-letniego artysty 3 albumy to bardzo mało. Szkoda, bo to muzyk prezentujący ciekawą muzykę, muzyk szukających nowych kierunków artystycznej kreacji.

„4 AM” to bardzo krótka EP-ka, zaledwie 4 utwory. Paradoksalnie sprawcą tego materiału jest pandemia i ubiegłoroczny lock dawn. Nagle okazało się, że artysta, który głównie funkcjonował jako głos towarzyszący innym wykonawcom, ma dużo wolnego czasu, może więc się skupić na sobie.

„4 AM” to materiał prezentowany przez artystę w sieci w ramach programu „BJ Wednesday”. Artysta zaskoczył głównie doborem repertuaru, wybrał stare piosenki Marvina Gaye’a, Ayliyah i The-Dream. Wszystko jednak brzmi tak nowocześnie, że aż trudno uwierzyć, że to stary materiał. Najbardziej podoba mi się „Make You Feel Good” ze świetnym udziałem Lucky Daye, ale każdy utwór ma tu swoje uzasadnione miejsce. Np. otwierający „Fancy” – tu jest tak nowocześnie, ale jednocześnie pokręcone, że nie mamy wątpliwości, że to ciekawy materiał. Może czasami za dużo jest elektroniki, zwłaszcza przetwarzania głosu, ale to wszystko tworzy niepowtarzalny styl artysty. I za to go bardzo szanujemy!

9/10

Zostaw komentarz

*

code