Skip to content
13 lis / Wojtek

Gdzie ten talent?

Najnowszy odcinek „Mam Talent” znowu rozczarował. Oczywiście mówię tylko o wykonaniach muzycznych.

Nie było ich dużo, jednak nawet te 3 występy nie były za bardzo interesujące. A ostateczny wynik, czyli gust głosujących wręcz szokujący. Wygrywająca ten odcinek Klaudia Skiba podobała się pewnie głównie dlatego, że jest dzieckiem. Jej wykonanie „Over the Rainbow” było bardzo słabe – zaśpiewane bardzo dziwną, gardłową i płaską emisją, kompletnie bez emocji i muzykalności. To był chyba najsłabszy występ tego odcinka.  I tu właściwie największą pretensje można mieć do jurorów, bo ci, jako ciało doradcze mające ogromny wpływ na wynik głosowania widzów,  powinni oceniać rzetelnie. nie chce mi się wierzyć, że profesjonalista nie jest w stanie usłyszeć miernoty – pod warunkiem, że  z uszu zdejmie się filtr wieku występującego. I właśnie tego filtru jurorom zabrakło.

Na tle Klaudii dwoje pozostałych muzycznych uczestników zabrzmiało dużo, dużo lepiej. Maja Koman na pewno jest interesującą artystką. Dziewczyna niewątpliwie wie co chce na scenie zaprezentować. Jej interpretacje są ciekawe i odważne. Szkoda, że intonacyjnie było nie najlepiej, za to cała reszta, w tym świetny akompaniament, były na najwyższym poziomie. Co prawda cały czas nie wiemy dokąd wokalistką chciałaby nas zaprowadzić, bo drugi raz słyszeliśmy w jej wykonaniu cover. Za to Paweł Stępień odważył się na zagranie utworu autorskiego, co z samego założenia było niezwykle ryzykowne. Zwłaszcza, że utwory instrumentalne nie są tak nośne jak piosenki. Występ był świetny, więc się opłaciło. Co prawda nie jestem przekonany, czy tego typu utwory dobrze się sprzedają w programach masowych. Utwór Pawła był interesujący, ale chyba trochę za trudny. I tu, podobnie jak u Mai Koman, szwankowała intonacja. Początkowo było to lekkie odjechanie, ale w części improwizacyjnej słuchało się tego z lekkim bólem. Mimo wszystko był to najciekawszy muzyczny występ wieczoru.

http://mamtalent.tvn.pl/wideo,1912,v/jego-flet-jest-zadziorny-ma-charakter-i-do-tego-zachwyca-jurorow,557085.html

Gwiazda programu, laureat poprzedniej edycji, Piotr Karpienia nie zachwycił. Jego występ nie był słaby, ale na tym etapie artyści, którzy są przeciętni i brzmią jak setki innych, nie mają szansy na przebicie się do szerszej publiczności.

Zostaw komentarz

*

code