Skip to content
30 mar / admin

Giveon – „When I’ts All Said And Done” [RECENZJA]

Niedawno pisałem o debiutanckiej EP-ce artysty. Swoje zachwyty zakończyłem nadzieją, że płyta w wersji pełnowymiarowej będzie wydarzeniem. Poniżej link do tej recenzji:

Nie spodziewałem się, że ten moment nadejdzie tak szybko – już w styczniu artysta wydał ten krążek, ale chyba poszedł na skróty, bo „When I’ts All Said And Done” to jedynie dopisanie 5 nowych piosenek, zresztą na końcu. Jest więc nieco dziwnie, bo niby nowy materiał powinien zainteresować, ale fakt, że został jakby zepchnięty, nieco go pozycjonuje.

W tym materiale nadal zachwyca mnie druga piosenka z EP-ki, czyli „World We Created”, ale postaram się skupić na tych nowych. Ciekawa jest ballada tytułowa, a album promowany jest niezłą piosenką „Stuck On You”. Na płycie jest jeden duet, piosenka „Last Time”, w której artyście towarzyszy Snoh Aalegra, na tle głosu damskiego piękna i głęboka barytonowa barwa  Giveona urzeka jeszcze bardziej.

Ta płyta nieco mnie rozczarowała, ale to prawdopodobnie wina moich wysokich oczekiwań. Dlatego jako rekompensatę potraktowałem to, co artysta zrobił na najnowszej płycie Justina Biebera. Piosenka „Peaches” z dodatkowym gościnnym udziałem Daniela Caesara to perełka. I to też potwierdzenie, że Giveon idzie drogą do szczytów, połączenia wartości artystycznej z rozpoznawalnością i „elementami” komercyjnymi.

10/10

Zostaw komentarz