Skip to content

O blogu….

Od lat interesuje mnie trudna sztuka śpiewania, dlatego podjąłem się analizy tego, co się dzieje w polskich talenshow – kto
w nich staruje i co się dzieje po wyłączeniu telewizyjnych kamer? Nie zawsze miło, nie zawsze obiektywnie, ale zawsze uczciwie.
Obserwacja kandydatów na piosenkarzy oraz ich repertuaru doprowadziła mnie z kolei do zainteresowania się zjawiskiem pt. COVER.  Dlaczego  artyści śpiewają cudze, uznane przeboje? Może jednak  inżynier Mamoń miał rację, że najlepsze są te piosenki, które już znamy? To już bardzo poważna część mojego blogowania. Opracowałem ponad 160 utworów pod kątem „coverowania” na całym świecie, w tym takie hity jak: "Yesterday", "Bohemian Rhapsody", "Meckie Majcher" i  "Dziwny jest ten świat". Jestem zafascynowany tym, jak wiele można zrobić z utworem – zarówno złego, jak i dobrego.
Od 2 lat zacząłem pisać recenzje płyt, głównie poslkich. I to zaczęło mnie mocno fascynonwać.
Zapraszam do posłuchania i przeczytania moich uwag. 😉
Wojciech Wądołowski
 

komentarzy 7

zostaw komentarz
 1. Julia / 2 kwi 2013

  Świetny blog, miło poczytać rzetelne opinię. Coraz rzadsza, zwłaszcza w internecie, jest teraz konstruktywna krytyka, nie mówiąc już o zachwycie nad czymś. Widać tu profesjonalizm i pasję piszącego 😉 Będę tu na pewno zaglądać! Sama jestem muzykiem i piszę bloga o muzyce przeróżnej, serdecznie zapraszam więc do siebie i dziękuję za możliwość czytania tego bloga!

 2. Wojtek / 3 kwi 2013

  Bardzo dziękuję:-) Zajrzę.

 3. dodaj strone / 11 lis 2013

  Imponujący serwis. Bardzo podoba mi się szata graficzna.
  Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu strony!

 4. Counter Strike CSS / 3 sie 2014

  Pozdrawiam autorów strony!

 5. Krzysztof / 28 sie 2018

  Witam

  Trafiłem tu zupełnie przez przypadek za sprawą piosenki PEOPLE GET READY. Nie jestem znawcą, fachowcem ani nikim takim (raczej zwykłym zjadaczem chleba) i prawdopodobnie dlatego ten utwór znam tylko z wykonania Roda Stwarta z Jeffem Beckiem. Piszę do Pana Panie Wojtku tylko dlatego, że o dziwo o tym wykonaniu nie napisał Pan ani słowa! Czy to przypadek czy jest jakiś inny powód?

  Pozdrawiam

                                        Krzysztof

 6. Wojtek / 28 sie 2018

  Dziękuję za ciekawy komentarz. I już wyjaśniam. Nagranie, o którym piszesz jest mi znane, ale wobec ogromu innych interesujących wersji po prostu przegrało. Zauważ, że wyróżniłem inne nagranie Becka, bo jego występ ze Stingiem jest dużo bardziej interesujący. To co robi Stewart z wieloma coverami jest na pewno godne odnotowania, ale akurat ta piosenka dla mnie nie jest podejściem twórczym.

  Najważniejsze jednak, że każdy z nas ma inną wrażliwość, co nie znaczy, że lepszą lub gorszą. We  wszystkich analizacvh coverów (a jest ich już ponad 170) mogę się tylko opierać na swoim smaku estetycznym. Inaczej mówiąc, gdyby te artykuły pisał ktoś inny, to niewykluczone, że byłoby wiele innych przykładów interesujących wersji. Proszę mi wierzyć, że w przypadku większości piosenek, którym się przyglądam jest tak dużo dobrych wykonań, że można napisać grubą książkę. Jak to dobrze, że świat muzyki nie jest i mam nadzieję, że nigdy nie będzie czarno-biały.

  Pozdrawiam:-)

  Wojtek

 7. Maura / 3 gru 2022

  Hello!

Zostaw komentarz