Skip to content
14 maj / Wojtek

Ludzie wybrali. Tym razem dobrze!

Ufffff. Na szczęście wczorajsze głosowanie widzów nie było kolejnym skandalem.  na szczęście, bo sam skład finałowej stawki pokazał, że niektórzy artyści znaleźli się tam niezasłużenie. A dlaczego tam się znaleźli? Bo widzowie tego chcieli. I koniec, nie ma nad czym dyskutować, bo na tym polega demokracja, czy się nam to podoba, czy nie.

Zespól Lemon był wczoraj jedynym wykonawcą, który na zwycięstwo zasługiwał, a to że je zdobył to duża zasługa jurorów. Brawo! cała jurorska czwórka nawoływała wielokrotnie, aby głosować na Lemon. Podobało mi się, że to nawoływanie było poparte merytorycznymi argumentami. A przecież mogło się zdarzyć, że wygrałby skład Najlepszy Przekaz w Mieście,  czterech młodych facetów z talentem i pasją do rapowania, ale na pewno nie mających dużego doświadczenia muzycznego. I całe szczęście, że nie wygrali, bo podejrzewam, ze showbusiness zjadłby ich w 5 minut. Bo to nie jest jeszcze ich czas.

No tak, Lemon tak naprawdę nie miał konkurecji, bo kilku ciekawych wykonawców, było jednak słabszych. Wymieniana do zwycięstwa Kasia Moś wczoraj pierwszy raz mnie przekonała, że potrafi śpiewać, ale przede wszystkim pokazała jaką che iść artystyczną drogą. Jej piosenka (nareszcie nie cover) była zaśpiewana rzetelnie, interesująco. Jednak to piosenka jakich na naszej scenie wiele, a chyba nie takich artystów szuka ten program? Mój faworyt nr1 – „Chłopcy kontra Basia” w finale zawiódł. Piosenka, którą zaprezentowali była najgorsza z poprzednich występów i w dodatku nie najlepiej wykonana, bo miałem problemy ze zrozumieniem tekstu. Wielka szkoda, że nie wystąpili na poziomie swojego wykonu półfinałowego, kiedy z zapartym tchem słuchało się historii opowiadanej przez Basię. Tutaj tej opowieści zabrakło, a sam świetny akompaniament to za mało. Niezłe były dwa zespoły startujące z dziką kartą: Klezmafour i Pocket size sun. Obie kapele, mimo że z różnym repertuarem bardzo dobre, więc nie zdziwię się, gdy ci artyści jeszcze się nam przypomną przy innej okazji.

Zostaw komentarz

*

code