Skip to content
6 lis / Wojtek

„Mam Talent” bez talentu

Ostatni odcinek? Hmmmmm.

Tym razem nie było sensacji. Żaden muzyczny występ nie zasłużył na uwagę widowni. To chyba pierwszy takie przypadek w historii tego programu, a przecież to już 5. edycja! Dotychczas zawsze jakaś śpiewająca głowa zawsze musiała do finału przejść, a przecież bywały odcinki, z których przechodziły 2 takie głowy. Moje zdziwienie było ogromne, gdy oznajmiono, że tym razem ludzie nie dali się nabrać. I całe szczęście! Podejrzewam, że gdyby ludzie do pierwszej trójki wybrali Dawida Rajfura, to ten, głosami jurorów (w tym przypadku  jurorek), znalazłby się w finale.  Całkowicie niezasłużenie oczywiście, ale takich wpadek było już w tym programie więcej. To,tym razem  że do finału nie zaproszono żadnej osoby śpiewającej nie świadczy w ogóle o niskim poziomie śpiewających w tym odcinku, bo ich poziom był taki jak zazwyczaj, czyli nic ciekawego. Chyba w końcu publiczność znudziła się arogancją wokalistów, którzy przyzwyczaili się, że sprytnie wybranym repertuarem, oczywiście znanym coverem, rzucą wszystkich na kolana. Może w końcu przyszedł czas na docenianie prawdziwych talentów i ciężkiej, mozolnej pracy większości uczestników.

A wracając do muzycznych występów konkursowych. Wspomniany Dawid Rajfur jest przeciętnym, bardzo przeciętnym wokalistą, jakich masa przewija się przez wszystkie talenshow. Piosenka, którą wybrał pokazała, że chłopak jeszcze nie jest gotowy na zawodową scenę. Zespół Volare również nie zachwycił, ale był ciekawszy od Dawida. Ich wykonanie polskiego covera było twórcze, aczkolwiek nieco przekombinowane.

Producenci programu od jakiegoś czasu przyzwyczajają nas, że najciekawsze występy muzyczne, to te pozakonkursowe. Tym razem wystąpiła Sabina Jeszka, finalistka 3.edycji programu. jest to niewątpliwie bardzo utalentowana wokalistka, więc bardzo dobrze, że nie spieszy się z wydaniem płyty, bo ta, jeśli będzie niedobra, może być jej ostatnią. Jej występ, zwiastun singla był interesujący. Co prawda obawiam się, że stylistycznie jej propozycja nie będzie moją bajką, jednak chyba warto poczekać na całą płytę, bo może być interesująco.

http://mamtalent.tvn.pl/aktualnosci,1911,n/seksowna-sabina-jeszka-rozgrzala-publicznosc-mam-talent,65497.html

Zostaw komentarz

*

code