Skip to content
13 lis / Wojtek

MBTM – robi się interesująco

Kolejny półfinał Must be the Music przyniósł kolejne niespodzianki. Na szczęście w większości te dobre 😉

W ostatnim odcinku było aż 4 interesujących wykonawców. Może nie jest to jakaś rewelacja, zważywszy że w półfinale znaleźli się wykonawcy bardzo starannie dobrani, ale wiadomo, że nawet na tym etapie zdarza się sporo wpadek. Najbardziej boję się, że zawiodą moi wcześniejsi faworyci. Tym razem tak nie było, więc mogę się tylko cieszyć.

Jak zwykle zachwyciła mnie Patrycja Nowicka. Początkowo bylem rozczarowany, że dziewczyna nie wystąpiła, tak jak poprzednio z utworem autorskim. Jednak już po chwili wiedziałem, że decyzja zaśpiewania covera była w takim samym stopniu ryzykowna, jak słuszna. Patrycja pokazała, że jest świadomą, dojrzałą artystką. Wróżę tej dziewczynie niezłą przyszłość.

Z przyjemnością wysłuchałem także Studia Sztama, bo takie prawdziwe interpretacje zawsze robią na mnie duże wrażenie. Ciekawa byłą także Jola Tubielewicz – jej rockowe ciągoty są interesujące, chociaż wolałbym usłyszeć, co wokalistka ma do powiedzenia w swoim repertuarze.

Jednak rewelacją wieczoru był zespół El Safforn. Ich występ castingowy był bardzo interesujący, ale teraz było jeszcze lepiej! Wydaje mi się, że to projekt gotowy na profesjonalną scenę. W tym występie było wszystko: świadomość muzyczna, emocje i jeszcze ta strona wizualna ;-). Takich zespołów u nas brakuje. To wręcz niewiarygodne, że przy tak skromnym instrumentarium poszerzonym o archaiczne dwoje skrzypiec można wyczarować tyle odcieni pięknej i mądrej muzyki. Imponuje mi, że młodzi ludzie w swoich poszukiwaniach wybierają się  trochę dalej. I nie myślę tu tylko o geografii.

Najbardziej się cieszę, że El Saffron także spodobał się publiczności, bo będziemy mieli jeszcze okazję ten zespół obejrzeć w finale. Aż się boję co będzie dalej, bo już teraz rozstrzygający koncert Must be the Music zapowiada się niezwykle interesująco. A przecież przed nami jeszcze kolejne półfinały.

Jeden komentarz

zostaw komentarz
  1. El Saffron / 13 lis 2013

    Drodzy Państwo, dech zapiera taka recenzja! Jest w niej wszystko, o czym na tym etapie marzy chyba każdy zespół. Pięknie dziękujemy! Miód dla uszu i serca. I duży motywator!:) Pozdrawiamy serdecznie!

Zostaw komentarz

*

code