Skip to content
19 mar / Wojtek

MBTM – START

Nowy sezon talent szołów rozpoczęty. Nareszcie 🙄 Niestety ten sezon będzie wyjątkowy – od dłuższego czasu to będzie jedyny muzyczny konkurs telewizyjny. Szkoda, że tylko 1, ale dobrze, że został właśnie Must Be the Music, wszak to od dawna najlepszy w Polsce tego typo program. Tutaj poziom jest zdecydowanie najwyższy; co jakiś czas pojawiąją się wykonawcy reprezentujący bardzo wysoki stopień wtajemnicznia, a jury swoją kompetencją wyróżnia się od oceniaczy z konkurecyjnych programów.

Pierwszy odcinek show reprezentiował poziom, do którego już nas zdążył przyzwyczać. Było kilka ciekwych wykonań, parę nieporozumień i cała reszta typowej przeciętności. Zaczęło się nieźle. Zespół Miąższ pokazał klasę i dojrzałość sceniczną. Szkoda, że ich piosenka nie była atrakcyjna. Zakładam, że przy staranniejszym wyborze dobrego repertuaru ta kapela może być bardzo dobra 😉

Później było jeszcze lepiej – nowoczesny Meeow może tylko nas zawstydzić. Ci młodzi ludzie pokazali, że kreatywne granie nie polega na dostępie  do niewiadomo jakich nowinek i życia w dobrobycie. Wyobraźnia artystyczna rodzi się na przyjaznym gruncie, czyli w głowach ludzi otwartych na poszukiwania. W tym występie najbardziej nie podobała mi się wokalistka; mam nadzieję, że to tylko zwykła niedospozycja dnia, bo życzę kapeli, żeby trochę w tym programie namieszała.

Pojawiły się także zagraniczne wątki w osobie ciekawego rapera z USA, MBA Shacoor. Co prawda jurorzy nie do końca zachwycili się tym występem, podczas gdy obsypywali komplementami bardzo przeciętnych wykonawców karaoke. A tak przy okazji, zastanawiam się kiedy ten program wprowadzi do regulaminu zakaz występowania z podkładem muzycznym. Być może to jedyny sposób na wyeliminowanie licznej grupy weselnych wokalistów. A jeśli już ktoś wykonuje cover, to niech to zrobi przynajmniej tak, jak 2 nastolatki ze Szczecina, Zuza i Sara. Brawo!

I to tyle na dziś. Można mieć tylko przekonanie, że następne odcinki będą równie dobre. Wtedy możemy spokojnie spać nie martwiąc się o przyszłość naszego SZOŁBIZNESU 🙄

Zostaw komentarz

*

code