Skip to content
20 lip / Wojtek

Moje 5 minut – AudioFeels

„Szansa na sukces”, Idol”, „Mam talent”, „Voice of Poland”, „-X-Factor”, „Must be the music” ……czyli co najmniej 6 możliwości na medialne zaistnienie. Co ciekawe, wielu młodych wokalistów bierze udział w kilku z tych programów, a pewnie są tacy niestrudzeni, którzy byli w każdym z nich. Jak pokazuje życie te programy, wbrew pozorom, nie są po to by wyłaniać, a potem szlifować talenty. Tu niestety chodzi o produkcję programu rozrywkowego o bardzo wysokiej oglądalności. Jak najlepsi uczestnicy tych muzycznych wyścigów potrafili wykorzystać swoje 5 minut? Zobaczmy…….

AudioFeels

Długo nie mogłem się do nich przekonać. No bo jak tu zaakceptować zespół, który nawet nie ociera się o poprawne śpiewanie zespołowe. W końcu na świecie nie ma aż tak dużej konkurencji, więc jest pozornie bez porównania łatwiej niż solistom popowym.  Ha, nie ma tego dużo, ale za to jaki jest poziom kilku czołowych zespołów amerykańskich ! Dogonić Naturally 7 czy Take6 w Polsce? Raczej niewykonalne. Pewnie dlatego żaden polski zespół nie jest w stanie mnie  zadowolić. Dziwiłem się bardzo, że jury Mam Talent tak mocno komplementuje coś, co jest zaledwie imitacją prawdziwego śpiewania zespołowego. Co ciekawe, zespół otarł się o wygraną, bo w I edycji programu znalazł się w najlepszej trójce – co znaczy, że zadowolił jurorów, ale także widownię.

I teraz, po 3 latach chłopaki są regularnie występującym zespołem. Ich druga płyta nie jest jeszcze mistrzostwem świata, ale kierunek w którym panowie idą może dawać nadzieję, że za jakić czas może być jeszcze lepiej. Najnowsza płyta jest niezła, ale zdecydowanie dla zboczeńców, na przykład takich jak ja 😆 Szkoda, że nawet w nagraniach studyjnych słychać niedociągnięcia intonacyjne. Co by jednak nie powiedzieć, takiego zespołu w Polsce dawno nie było. Widać, że ktoś nimi nieźle kieruje. I o to właśnie w tej zabawie chodzi.

Najbardziej podoba mi się ich wcześniejsze nagranie. Przede wszystki dlatego, że po polsku. Również dlatego, że nie ma tu ścigania się ze światowymi zespołami, których raczej dogonić się nie da. Rzetelne, niebanalne śpiewanie. Może taki powinien być właściwy kierunek AudioFeels?

Zostaw komentarz

*

code