Skip to content
18 lip / Wojtek

Moje 5 minut – Gosia Stępień

„Szansa na sukces”, Idol”, „Mam talent”, „Voice of Poland”, „-X-Factor”, „Must be the music” ……czyli co najmniej 6 możliwości na medialne zaistnienie. Co ciekawe, wielu młodych wokalistów bierze udział w kilku z tych programów, a pewnie są tacy niestrudzeni, którzy byli w każdym z nich. Jak pokazuje życie te programy, wbrew pozorom, nie są po to by wyłaniać, a potem szlifować talenty. Tu niestety chodzi o produkcję programu rozrywkowego o bardzo wysokiej oglądalności. Jak najlepsi uczestnicy tych muzycznych wyścigów potrafili wykorzystać swoje 5 minut? Zobaczmy…….

Gosia Stępień,

jedna z ciekawszych uczestników I edycji Idola. Ze wszystkich finalistów od początku bardzo interesowały mnie 3 panie: Ania Dąbrowska, Ewelina Flinta i właśnie Gosia Stępień. Z tej trójki jedynie Gosi nie udało się zaistnieć, bo nawet Szymon Wydra i Tomek Makowiecki trochę się po naszych scenach powycierali, a przecież ani w programie, ani po nim  szczególnie interesujący nie byli.

W programie Gosia Stępień pokazała swój bardzo dobry warsztat i rewelacyjną ciemną barwę. Wydawało się, że znajdzie miejsce w naszym SZOŁ BIZNESIE.

Idol się skończył, a  wraz z nim kariera wokalistki. Co prawda były momenty, że Gosia Stępień pokazywała się na ważnych imprezach, ale był to niestety początek zgonu. Jej udział w festiwalu TopTrendy udowodnił, że kariery nie będzie. I to jest właśnie największy dramat, bo: jeśli ma się niezłe wykształcnie (Akademia Muzyczna w Katowicach), wykonuje piosenki twórców, o których początkujący wokalista może tylko marzyć (Herdzin + Cygan) i nie jest się interesującym artystą, to chyba trzeba bić na alarm. Albo zabrać zabawki i pójść grzecznie do domu.

Nawet zaśpiewanie piosenki na niezłej płycie Jugopolis nic nie pomogło. Bo niby dlaczego? Piosenka jest zaśpiewana słabo, dużo gorzej od oryginału (Parni Valjak).

Kropką nad „i” było zapisanie się Gosi do mega produkcji telewizji publicznej, czyli „Bitwy na głosy”. Desperacja czy odwaga? Chyba raczej żenada. A miało być tak pięknie.

Zostaw komentarz

*

code