Skip to content
16 sie / Wojtek

Moje 5 minut – Monika Brodka

Monika Brodka, wielka 16-letnia zwyciężczyni trzeciej edycji Idola. Czyżby Idol był zarezerwowany dla ludzi bardzo młodych, bo tak się dziwnie składa, że niezależnie od poziomu konkursu, ostatecznie wygrywa ktoś bardzo młody. Wcześniej była Alicja Janosz i niewiele starszy Krzysztof Zalewski. I tylko wiek jest wspólnym m mianownikiem tych 3 osób, bo jedynie Monice udało się zaistnieć nan naszej scenie. Dlaczego?

Już wprogramie Monika Brodka wyróżniała się, ale…..po dwóch edycjach programu nie podniecałem się, bo wiedziałem, że fajne występy w programie, to nawet nie jest wstęp do samodzielnej kariery. Nas szczęście Monika Brodka bardzo szybko pokazała, że wygrana w programie była dla niej tylko pretekstem i zachętą do cieżkiej pracy. Jej każda kolejna płyta potwierdza jej klasę i określoną wizję artystyczną. Przez kilka lat przeszła ciekawą drogę – od niezłej wokalistki popowej do niezwykle interesującej artystki poszukującej własnego stylu.

Wydaje mi się, że Idol był Monice niezbędny. Wykorzystany modelowo. Jestem przekonany, że Monika Brodka jeszcze nie raz nas zaskoczy swoją wizją artystyczną. I swoją mądrością.

Zostaw komentarz

*

code