Skip to content
10 sie / Wojtek

Moje 5 minut- Olivia Livki

Szansa na sukces”, Idol”, „Mam talent”, „Voice of Poland”, „-X-Factor”, „Must be the music” ……czyli co najmniej 6 możliwości na medialne zaistnienie. Co ciekawe, wielu młodych wokalistów bierze udział w kilku z tych programów, a pewnie są tacy niestrudzeni, którzy byli w każdym z nich. Jak pokazuje życie te programy, wbrew pozorom, nie są po to by wyłaniać, a potem szlifować talenty. Tu niestety chodzi o produkcję programu rozrywkowego o bardzo wysokiej oglądalności. Jak najlepsi uczestnicy tych muzycznych wyścigów potrafili wykorzystać swoje 5 minut? Zobaczmy…….

 

Olivia Livki pojawiła się w Must be the Music i bardzo szybko odpadła, bo już w półfinale. Szkoda, bo to jedna z ciekawszych artystek wszystkich polskich talent show. Już na etapie castingowym było jasne, że mamy do czynienia z osobą niezwykłą. Niestety, formuła programu, w którym wykonawców eliminuje widownia, nigdy nie sprzyjała wykonawcom nietuzinkowym.


W tym nagraniu słychać, że Olivia wybitną wokalistką nie jest. Ale w tym przypadku nie to jest najważniejsze. Dziewczyna tworzy ciekawy repertuar, świetnie prezentuje się na scenie i wie dokładnie gdzie jest jej miejsce. Jej udział w programie to część zakrojonego na szerszą skalę planu. Zresztą sama artystka mówi o tym i kilku ważnych dla niej rzeczach w wywiadzie:

Właśnie samodzielność i niezależność to główne cechy pozwalające Olivii się wyróżnić. W efekcie mamy na rynku artystkę na skalę międzynarodową. Wiadomo, że takiej muzyki słucha określona, niezbyt szeroka publiczność. Pewnie dlatego dziewczyna tak szybko odpadła w Must be the Music. I nie można tu do nikogo mieć pretensji – po prostu Polska nie jest jeszcze gotowa na taką muzykę. Dobrze, że Olivia nie próbowała schlebiać przeciętnym gustom. Tutaj cały czas jest trzymanie odpowiedniego poziomu i niezwykła wierność stylistyce, na którą na początku swojej profesjonalnej drogi się zdecydowała.

Jej wszystkie piosenki są bardzo interesujące, dobrze zagrane i opatrzone ciekawą wizualizacją. Mam nadzieję, że o tej dziewczynie będziemy słyszeć długo. Zwłaszcza za granicą, bo na rodzimy rynek bym raczej nie stawiał.

Zostaw komentarz

*

code