Skip to content
14 paź / Wojtek

Must Be the….c.d.

W tym programie trwa dalszy ciąg dobrych występów. Może nie tak dobrych jak tydzień temu, ale nadal jest dużo lepiej, niż w podobnych programach.

Tym razem wystapiło kilku świetnych wykonawców i podobna ilość kosmitów, czyli „artystów”, którzy oprócz osobowiści nie mają wiele do zaoferowania, a już na pewno muzyka nie jest ich najmocniejszą stroną. Co najdziwniejsze – na wielu takich „oszustów” daje sie nabierać jury. Pewnie wynika to z ogólnego profilu programowego – gdyby dalej przechodzili sami świetni wykonawcy, to program zrobiłby się nudny z punktu widzenia telewizyjnego show, które powinno zaskakiwać. No i zamiast kilku odcinków półfinałowych, byłby jeden i w dodatku raczej krótki :mrgreen:

W ostatnim odcinku szczególnie podobało mi się 3 wykonawców.  Zacznę od Jagody Wojciechowskiej.

W tym miejscu muszę się wytłumaczyć. Tak, to prawda, że zawsze tępię wykonawców śpiewających covery, zwłaszcza tych w wersji karaoke. Tutaj jednak mamy do czynienia z zupełnie nowym odczytaniem piosenki. Wokalistka pokazała, że jeśli ma się konkretną wizję, to zawsze można ją obronić. To wykonanie zrozumiałem jako odpowiedź na oryginał, czyli swoisty dialog z Roguckim. Być może niektóre elementy wykonania Jagody były lekko przesadzone, jednak akurat w tej interpretacji miało to dla mnie uzusadnienie.  Zresztą sam autor skomentował to podobnie: każdy interpretuje to samo zjawisko inaczej, a już na pewno śpiewanie o miłości jest inne w zależności od płci i wieku wykonawcy. Tej dziewczynie będę się przyglądał. 😉

Podobały mi się też 2 kapele. Radioaktywny Świat zaraża swoją energią. Lubię takich wariatów na scenie, zwłaszcza że grają wybornie, a wokalistka jest tam, gdzie powinna. Z kolei Underground to prawie skrajny biegun. Tutaj słyszy się doświadczenie życiowe i sceniczne. No i te wątki śląskie 🙂 Bardzo lubię kiedy wykonawca kultywuje swoje korzenie, bo to jeden z bardziej oczywistych sposobów na ratowanie naszego dziedzictwa.  Mam nadzieję, że oba zespoły jeszcze coś ciekawego w tym programie zagrają.

No i powoli widać, że koncerty półfinałowe będą interesujące. Może dobrze się stało, że jury zaprasza także wykonawców dużo słabszych, zwłaszcza wokalistki karaoke. W ten sposób łatwiej będzie można oddzielić wartościową muzykę od estradowego kuglarstwa. 🙄

Zostaw komentarz

*

code