Skip to content
8 mar / Wojtek

Must Be The Music – odsłona druga

Tym razem nie było tego, czym ten program korzystnie wyróżnia się od swoich konkurentów. Nie było repertuaru autorskiego. Wielka szkoda, bo ten program właśnie opierał się na dojrzałych, twórczych artystach. Szkoda 😥 Za to były ciekawe covery. A to już coś! Bo sam fakt, że cover jest wykonywany z własnym akompaniamentem daje nadzieję, że nie będzie to bezmyślne karaoke. I w ten sposób MBTM pokazał innym karaokowym konkursom, kto tu tu rządzi:-) Bo przecież własny akompaniament to już wstęp do samodzielnej kreacji – zaproponowanie tempa, tonacji, koncepcji akompaniamentu (w klasycznym karaoke trudno o samodzielność skoro niejednokrotnie wyrazisty akompaniament zmusza do konkretnego wykonania) i przede wszystkim  pomysł na samą piosenkę w warstwie muzycznej i tekstowej.

W tym odcinku nie było tylu ciekawych wykonawców co poprzednio. Co prawda jury dosyć lekka ręką rozdaje swoje komplementy, ale pewnie takie jest założenie dramaturgii całej edycji.  Dla mnie jedynie 3 prezentacje były interesujące. Zachwycił mnie zespół Singin’ Birds. To porządna, profesjonalna robota. Ciekawe czy zespół ma autorski repertuar? Na razie znam ich tylko z wykonań coverów. Stylistycznie kojarzą mi się z Manchattan Transfer, chociaż warstwa wokalna nie jest do końca spójna ze świetnym akompaniamentem. Może jednak zespołowi o taki kontrapunkt chodziło?

Ten zespół idealnie wpasował się w mój gust muzyczny, a ten jak wiadomo jest specyficzny i raczej niszowy. Jeśli więc zespół znajdzie grono słuchaczy, to chyba  nie będą to tłumy, a raczej mała, rozsmakowana w muzyce grupa słuchaczy. Dlatego większą popularność wróżę wokalistce Ellie. Jej opracowanie piosenki wcześniej kojarzącej się z badziewiem jest interesujące.

Muszę jeszcze odnotować zespół Materia. Co prawda ich występ w programie był chyba lekko pod publiczkę (albo pod jury), ale to niezła kapela.

I to wszystko co mam do powiedzenia na temat tego odcinka:-) Mam nadzieję, że w niedzielę będą jakieś ciekawe kompozycje.

Zostaw komentarz

*

code