Skip to content
27 lut / Wojtek

Must Be the Music w pościgu

Dzień po X- Factorze rusza konkurencyjny program niemniej konkurencyjnej stacji. To będzie interesująca rywalizacja. Chociaż już dziś wiadomo, który program jest ciekawszy. Dla mnie MBtM, a dla ludzi?  Zapewne X-Factor – bo jest bardziej spektakularny przez dłuższą drabinkę dochodzenia do zwycięstwa, no i oczywiście repertuar, bo przecież do słuchania coverów nie potrzeba tyle wysiłku, bo jak powiedział inżynier Mamoń: najlepsze są te piosenki, które już znamy 😆

Wracając do MBtM. Już pierwszy odcinek pokazał przepaść dzielącą go z programem konkurencji. Tu, mimo kilku słabych występów, coś się dzieje. Bo nawet jeśli grany jest cover, to fakt, że wykonany on jest w całości na żywo sprawia, że jakość tego wykonania jest nieporównywalnie lepsza. W tym odcinku było już kilku ciekawych artystów. Dla mnie zdecydowanie najciekawszy był Ego Trip.

Chłopaki pokazali, że grać potrafią i to nawet smakowicie. Wcześniej w tym programie było już kilku niezłych hip-hopowców, ale pierwszy raz mamy do czynienia z wykonawcą kompletnym, występującym całkowicie na żywo. Brawo! Szkoda tylko, że artyści nie przyłożyli się do wybrania lepszej nazwy kapeli, bo zespołów o tej nazwie jest już kilka:-( Zresztą nic dziwnego, wszak dla miłośników tej muzyki „Ego Trip” to hasło funkcjonujące od kilkunastu lat. Taki właśnie tytuł nosił wydawany w latach 90-ych amerykański magazyn poświęcony rapowi. Później pod tym samym tytułem wydano książkę (także w wersji polskojęzycznej).

Jest jeszcze kilku ciekawych wykonawców: The Rookles, Adelibanda, Hoyraky. Właśnie zauważyłem, że w tym odcinku podobały mi się same zespoły. Przypadek? A może zmęczenie śpiewającymi głowami? A może tęsknota za prawdziwym graniem? Najbliższe występy tych wykonawców powinny dać szybką odpowiedź.

komentarze 2

zostaw komentarz
  1. Łukasz / 28 lut 2013

    Dokładnie:) Chłopaki nawiązuja do owej książki o Rapie ponieważ propaguja kulture Hip Hop i wiedza czyli 5 element jest tutaj najważniejsza;)
    Poza tym, to jest ich Trip (podróż) po Hip Hopie i muzyce Rap, a krawaty…
    Krawaty maja dodać powagi temu wszystkiemu;) Pozdrawiam

  2. Wojtek / 1 mar 2013

    Fajnie, tylko że problem polega na identyfikacji. Wpisując w przeglądarkę nazwę zespołu wyskoczy kilka innych zespołów, wszystkie hip-hopowe. To oczywiście nic wielkiego. Widocznie członkowie zespołu myślą o swojej karierze w skali mikro:-)

Zostaw komentarz

*

code