Skip to content
10 maj / admin

Snarky Ppuppy – „Live at GroundUP Music Festival” [RECENZJA]

Każdy album Snarky Puppy jest dla mnie gratką, pisałem już o wszystkich, więc teraz czas na ten ostatni, „Live at GroutUP Music Festival”. To zapis z występu podczas specyficznego festiwalu, odbywającego się corocznie od 2017 r. jako 3-dniowe święto muzyki, gdzie Snarky Puppy jako gospodarz i główna gwiazda zaprasza artystów reprezentujących podobną, odważną stylistykę. Nagrania koncertowe są dla tej kapeli sensem istnienia, wszak wiele krążków zespołu zostało nagranych z publicznością. Ale ten to coś więcej niż zwykły występ gdzieś tam.

GrundUP to założona przez Michaela League’a marka. Najpierw powstało wydawnictwo, które początkowo wydawało jedynie albumy Snarky Puppy. Zaczęło się w 2012 r. od płyty „groundUP”, stąd też nazwa wytwórni. Przez kilka lat połączono siły z Universal, a nazwę zamieniono na Ropeadobe. Po pewnym czasie założyciele postanowili promować mniej znanych artystów wydając ich albumu, a później zapraszając na swój festiwal. W katalogu wytwórni są artyści tworzący muzykę nieco inną, nie tak komercyjną, ale mającą wiernych odbiorców, w czym duża zasługa Snarky Puppy właśnie. Na liście odkrytych w ten sposób wykonawców są m. in.: David Crosby, Becca Stevens, Cory Henry, Bocante i Bill Laurance.

Płyta zawiera jedynie 4 utwory będące pretekstem do ciekawego muzykowania. Są to utwory starsze, z  albumów z minionej dekady, ale publiczność i tak doskonale je znała. Bo na tym właśnie polega siła tego zespołu i jego festiwalu, na który przyjeżdżają słuchacze doskonale wiedzący czego będą słuchać. Nic więc dziwnego, że zarejestrowany na tej płycie koncert to wielka radość widowni i unosząca się wyjątkowa aura. Kiedy byłem 3 lata temu na koncercie Snarky Puppy byłem zdziwiony, że ich występ trwał pawie 2 godziny, bo wydawało się, że to dopiero początek, że kapela zaczyna się rozkręcać. Miało się wrażenie, że to zaledwie kilkanaście minut. I to jest właśnie siła tej kapeli!

10/10

 

 

Zostaw komentarz

*

code