Skip to content
17 cze / Wojtek

SUPER artyści w Opolu

Od czasu kiedy wymyślono w Opolu dziwoląga pt. Super Jedynki, świat nie jest już taki sam! To miała być przeciwwaga dla konkurencyjnych stacji, które atakowały wielkimi nazwiskami. To miało też chyba być puszczenie oczka do młodszej publiczności. Taki powiew świeżości. I  tegoroczny koncert tylko to potwierdził – wiało z każdego kąta. I to bynajmniej nie wiało świeżością 😳  Powiem więcej – ten koncert poprzez swoje ponad 100% spełnienie początkowych założeń nawet nieźle zapisze się w historii tej kiczowatej inicjatywy.

Założenie jest proste: na scenie spotykają się najlepsi wykonawcy minionego roku. Tylko, że określenie „najlepszy” mocno się w Polsce zdewaluowało. Bo kto to jest najlepszy? ten który najczęściej występuje na gminnych festynach, czy może ten, którego utwory są puszczane w bardzo komercyjnych (czytaj: schlebiających niewybrednym gustom) stacjach radiowych? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy.

I w ten sposób powstał tradycyjny koncert Super  Jedynek, czyli taki, do jakiego konsekwentnie nas przez ostatnie lata przyzwyczajano. Oglądając ten koncert cały czas miałem wrażenie, że uczestniczę w gminnych dożynkach albo otwarciu supermarketu w niewielkiej miejscowości. Jeden artysta był lepszy od drugiego. Przy okazji organizator koncertu dokonał gwałtu na słowie „artysta”. Może więc trzeba dokonać odpowiednich zmian w encyklopediach? No, chyba że ktoś mnie przekona, że jedno-sezonowe gwiazdki (Ewelina Lisowska, Jula, Rafał Brzozowski) wyczerpują znamiona określenia „artysta”. Wtedy ja będę musiał się trochę podszkolić 🙄

I to chyba  wszystko co mam do powiedzenia na temat tego koncertu. Każde wchodzenie tutaj w argumenty merytoryczne byłoby nietaktowne. Głównie dla artystów, którzy tę nagrodę zdobyć powinni. A za rok pewnie znowu zobaczymy gwiazdki, o których jeszcze się nikomu nie  śni 🙄

A żeby było śmiesznie prawdziwa sztuka pojawiła się w najmniej spodziewanym momencie. Tego samego dnia w końcówce kabaretonu wystąpił Czesław Mozil. I to było znakomite!

 

Zostaw komentarz

*

code