Skip to content
16 lis / Wojtek

The Voice of LAJF

Pierwszy koncert na żywo jest zawsze weryfikacją wcześniejszych występów uczestników, ale także decyzji jurorskich.  Tak było tym razem, bo właśnie publiczność swoimi głosami pokrzyżowała szyki trenerów wokalnych, którzy stawiali na kogo innego.

Najlepszym przykładem jest drużyna Justyny Steczkowskiej, która w etapie poprzednim ocaliła wokalistów, którzy teraz pokazali, że nie są na tyle interesujący, aby na nich głosować. Cieszę się, że bardzo dobrze zaprezentowały się moje wcześniejsze faworytki – Agnieszka Twardowska i Aleksandra Nizio. Obie dziewczyny dostały do zaśpiewania bardzo trudne piosenki, dały jednak radę 😆 Brawo!

W drużynie Marka Piekarczyka podobała mi się tylko jedna wokalistka, także moja wcześniejsza faworytka. Kiedy usłyszałem, że Magdalena Paradziej zaśpiewa „Powiedz stary, gdzieś ty był” to lekko się przeraziłem. Przecież to piosenka, z którą nie wiele da się zrobić. A tu….niespodzianka! Magdalena pokazała, że wybraźnia muzyczna i chęć poszukiwań są dużo ważniejsze od alikwotów i 5.oktawowej skali. Jej wykonanie było kreatywne i ciekawe. Brawo!

W ekipie Edyty Górniak nie było nikogo ciekawego Pozostawię to bez komentarza :twisted:. Za to w ekipie Tomsona i Barona była tzw. klęska urodzaju. Tutaj każdy występ był na miarę finału.  Było tak dobrze, że moja kandydatka do wygrania tej edycji, Natalia Lubrano, wypadła na tle koleżanek najsłabiej. Na szczęście ludzie na nią głosowali, więc wizja zwycięstwa się zbliża. Niestety mniej szczęścia miała Natalia Podwin.

Występ Natalii był chyba najciekawszy tego wieczoru, a na pewno jej odpadnięcie było największą sensacją. Zresztą akurat w tej ekipie odpadnięcie którejkolwiek wokalistki byłoby wielką niesprawiedliwością. I na tym właśnie polega dziwna formuła programu, w którym ciekawi artyści odpadają, zostawiając na placu boju uczestników dużo słabszych. Już teraz żałuję, że niedługo przyjdzie czas na pozostałe 2 świetne wokalistki – Sarsę Markiewicz i Justynę Janik. Szkoda. Szkoda. Szkoda.

Zostaw komentarz

*

code