Skip to content
10 mar / Wojtek

X-Factor znowu zaskakuje

Nie wiem co się stało, ale program, który już niemalże pogrzebałem, nagle się podnosi. I to nawet nie byle jak:-)

W ostatnim odcinku było kogo posłuchać i to w ilościach bardzo imponujących!

Muszę zacząć od zespołów, bo te mocno w tym programie zaczynają mieszać. Grupa Pomau, to muzyka na świetnym, gustownym poziomie. Tu głównie zachwyciła mnie warstwa instrumentalna, zagrana po mistrzowsku. W aranżacji słychać sporo wpływów, ale te akurat są atutem.  Jeśli chłopaki popracują jeszcze nad nieco przegadaną ścieżą „wokalną”, to może być to mój faworyt.

Były jeszcze 2 dobre kapele: Hatbreakers i Cała Góra Barwinków. I tu było podobnie – znakomicie zagrane, ciut gorzej zaśpiewane. Jednak wiadomo, że w przypadku zespołów nieporozumieniem jest osobne rozpatrywanie tych dwóch elementów, bo akurat w takich kapelach, opartych na wieloletniej znajomości, chodzi o tę niepowtarzalną spójność. I to słychać w każdym takcie. Brawo!

No tak, kapele były świetne, ale tym odcinkiem zawojowały zdolne małolaty. Ich wpólnym mianownikiem jest antygwiazdorstwo. Żadne z nich w momencie wejścia na scenę nawet nie zasygnalizowało, że za chwilę będzie kawał świetnego śpiewania. Więc można tu mówić o napaści z zaskoczenia 😛 . Po drugie, tych troje wokalistów wzięło sie za repertuar nieoczywisty, świadczący o niezłym smaku muzycznym.  Szturm młodych- zdolnych rozpoczęła Magda Bal, dziewczyna z niezłymi warunkami wokalnymi, ale przede wszystkim takim temperamentem, że mogłaby udzielać wskazówek niejednej „profesjonalnej” wokalistce.

https://

Drugi był Kacper Gołda, chłopak o głosie jeszcze nie do końca ukształtowanym, ale za to takiej wrażliwości i muzykalności, że nie mam pytań. No i ta trzecia – Amanda Abramczuk, czyli wokalistka kompletna. Nawet nie wiem co tu powiedzieć. Dotychczas tak dojrzałe 16-latki słyszeliśmy tylko za oceanem. A teraz, proszę bardzo, mamy i u nas.  🙄

http://xfactor.tvn.pl/wideo,2103,v/16-latka-o-poteznym-glosie-zaskoczyla-jurorow,1233324.html

I już teraz boję się co będzie dalej, bo podejrzewam, że to nie koniec miłych niespodzianek w tym programie. Niesamowite!

Jeden komentarz

zostaw komentarz
  1. pl / 12 mar 2014

    SUPER 😀 w ogole zobaczysz jakie „jaja” beda na odmienionym drugim dniu bootcampu -- czyli gorace krzesla. Tej nowosci strasznie nie moge sie doczekac 🙂 Czekam na wiecej Twoich newsow o X Factor! W tym roku rzadzi!

Zostaw komentarz

*

code