Skip to content
22 kw. / Wojtek

X- rock? – Factor

To miał być odcinek tematyczny i przy tej okazji dowiedziałem się, że niektóre piosenki są rockowe. To ciekawe, zwłaszcza w przypadku arcydzieł Timberlake’a. Zresztą większość wykonań nawet nie pretendowała do rockowych, ale rozumiem, że tu bardziej chodziło o rockowy repertuar.

Pozytywnie zaskoczył mnie zespół Girls On Fire, bo już po raz drugi dziewczyny pokazują twórcze podejście do piosenki. Takie wykonanie mega hitu świadczy o niezłej wyobraźni, a to jest w sztuce ważniejsze niż sama technika. Zresztą tutaj koncepcja zdecydowała o sukcesie, bo wykonanie nie powaliło.

Inni wykonawcy nie mieli już tak ciekawych pomysłów, więc ich występy były raczej nudnawe. Rozumiem, że nawet bardzo profesjonalny wokalista nie musi się dobrze czuć w każdej stylistyce. Tutaj dodatkowo dochodzą setki ustaleń produkcji i reżysera, na które wykonawca nie ma wpływu. Ten ma tylko wyjść na scenę, ładnie wyglądać i grzecznie odśpiewać swoje. To na pewno nie jest łatwe, szczególnie dla ludzi którzy wcześniej nie mieli do czynienia nawet z dziesięciokrotnie mniejszą widownią.

Na tle tych przecięto-mizernych wykonań podobała mi się Klaudia Gawor. Zresztą nie po raz pierwszy, bo to moja faworytka już od etapu castingowego.  Teraz Klaudia zaśpiewała bardzo zdecydowanie, wyraźnie i pięknie.  Ta dziewczyna jest moją kandydatką na finał programu.

Zostaw komentarz

*

code