Skip to content
22 kw. / Wojtek

X – skandal – FACTOR

Od lutego wiadomo, że X-Factor powstał po zeszłorocznym upadku. Reanimacja tego programu dotyczy wszystkich etapów obecnej edycji. Dzięki temu dużo lepiej poznajemy uczestników w dużych fragmentach wykonań, a nie, jak bywało wcześniej, w przypadkowo dobranych krótkich fragmentach. Ostatni odcinek bardzo rzetelnie pokazał wszystkich pretendentów – stąd  skandaliczna sytuacja jakiej dopuścił się jeden z „jurorów” była widoczna gołym okiem. Ale….zacznijmy od początku

Pierwsza występująca grupa to nowość w tej edycji, czyli rozdzielenie najmłodszych na dwa zespoły.  Czy to była właściwa decyzja? Dla chłopaków niewątpliwie tak, bo gdyby pozostać przy formule zeszłorocznej, to do finału dostałby się najwyżej jeden chłopak. Tak, tylko Artem Furman mnie zainteresował, mimo że ciagle nie wiem czy jego maniera polegająca na śpiewaniu nie swoim głosem  jest przeszkodą do przeskoczenia. Z drugiej jednak strrony jest w tym chłopaku tyle muzykalności i bogactwa interpretacyjnego, że można mieć nadzieję.

Druga grupa wykonawców, zespoły, to najważniejsza zmiana w formule show. Dzięki kapelom to już nie jest ten sam program. Tu jest tak barwnie i interesująco, że nie potrzebne są żadne dodatkowe kombinacje. Jednak pan juror Wojewódzki pokazał wszystkim kto tu rządzi. Wyrzucenie z rywalizacji świetnego zespołu Poprzytula, to pokazanie tym którzy jeszcze tego nie wiedzą, czym tak na prawdę jest SZOŁBIZNES. Może szok nie byłby tak dyży, gdybyśmy nie mieli możliwości oceny wszystkich rywalizujących. Skaldal! Skandal! Skandal!!!! Zresztą to nie pierwszy tego rodzaju występ pana W. w tym programie. A producenci pewnie zacierają ręce, bo słupki czegoś tam na chwilę podskoczą. Skandal!

Podejrzewam, że zespoły mogą w tej edycji najbardziej namieszać. I pewnie nawet  zmuszenie ich do wykonywania coverów nie zmieni dużej różnicy w stosunku do solistów. Wszak ci, zdani na obcy akompaniament, a więc także czyjąś koncepcję, nie do końca decydują o ostatecznym kształcei swojego wykonu. Mam nadzieję, że honoru zespołów będą broniły głównie 2 świetne kapele: Hatbreakers i 13 w samo południe.

Interesująco jest też w grupie starszaków. Mój faworyt, Joao de Sousa nie zawodzi. To może być wielkie odkrycie tej edycji. Podobnie jak Anna Tacikowska, która dopiero w ostatnim odcinku pokazała wielką klasę. Brawo!

Nastoletnie dziewczęta, to kolejna bomba tej edycji. Tutaj każda z nich może być sensacją. Magdalena Bal, absolutnie nieprzewidywalna buntowniczka, może zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Marta Bijan, jak na wycofaną, wręcz nawet intowertyczną osobę, może zrobić coś wielkiego. Jej wykonanie w ostatnim odcinku piosenki Whitney Huston wprowadziło mnie w osłupienie, bo żeby zaśpiewać w ten sposób utwór wielkiej divy, to albo trzeba być osobą z niesamowitym poptencjałem, albo być osobą nieobliczalną. Jedna i druga cecha ma prawo się  na scenie obronić. Ostatnia w tej grupie, Daria Zawiałow, to wokalistka zdecydowanie najdojrzalsza. I to może być jej główny atut, aczkolwiek technicznie nie można nic dziewczynie zarzucić.

Więc….w programach na żywo może być ciekawie. Oby nie było juz żadnych skandali. Bo te są domeną zupełnie innych telewizyjnych produkcji 🙄

Jeden komentarz

zostaw komentarz
  1. Paulina / 26 kw. 2014

    Niestety Joao odpadł, co jest dla mnie kompletnie nie do pojęcia.. Wreszcie pojawił się ktoś ciekawy, wart uwagi. Niestety nie sprostał nastolatkom, które głosują na swoich faworytów.

Zostaw komentarz

*

code