Skip to content
24 lis / Wojtek

Voice 2019, półfinał – prosimy nie regulować odbiorników!

Od początku tej edycji do znudzenia piszę, że to wyjątkowo słaba edycja. Co prawda programy na żywo nieco ociepliły wizerunek, ale jedynie nieco. Wczoraj wszyscy, nie tylko uczestnicy, postanowili udowodnić, że jednak miałem rację. Czułem się jak na regionalnym przeglądzie młodych talentów. Więc przepraszam uczestników i organizatorów tych konkursów za porównanie, bo na wielu z nich jest ciekawiej niż na wczorajszym koncercie.

Bo oto wczoraj, w tym całym wyścigu była okazja, na którą każdy powinien czekać jak małe dziecko na Świętego Mikołaja. Kilku uznanych dziś wykonawców opowiadało, że aby dobrze wykorzystać ogromną szansę, jaką daje udział w programie trzeba mieć plan na co najmniej rok po nim. No właśnie, jeśli ktoś zapisuje się do talent show, aby rozpocząć swoją karierę, to powinien mieć w szufladzie kilka gotowych premierowych utworów, które nie mogą się doczekać na pokazanie światu. I wczoraj taka okazja właśnie była. Niestety żaden z uczestników z niej nie skorzystał, bo to co nam zaprezentowano wolałby  pominąć. Oczywiście nie da się dobrze przygotować nowej piosenki w sposób, który wczoraj pokazano. Ale to kolejny dowód na to, że większość uczestników przychodzi do tego programu na zasadzie "jakoś to będzie".

Wczoraj ponownie mogliśmy się przekonać, że najciekawiej było w drużynie Tomsona i Barona. Ich podopieczni byli tak na prawdę jedynymi, których słuchało się z przyjemnością. Niestety formuła tego programu spowodowała, że odpadł niezły Bartek Deryło. Wierzę, że chłopak dobrze wykorzysta swój potencjał i szansę, jaką dał mu ten program. A jego bezpośrednia konkurentka, Alicja Szemplińska jest już na ostatniej prostej do wygrania. Każde inne rozwiązanie będę uważał za wielką niesprawiedliwość.

Słuchając polskich płyt często zdarza mi się, że próbuję zmieniać ustawienia odtwarzania dźwięku, bo nie wszystko słyszę dobrze. Okazuje się, że po prostu materiał jest nagrany tak niedobrze, że żadne kombinowanie w odtwarzaczu nie pomoże. Wczoraj czułem się podobnie, ale tych ustawień, które chciałbym zmienić nie ma w naszych urządzeniach:-(

Zostaw komentarz